Allstars on Facebook

Classificações

Porto SUB-10

Grupo A

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Macieira33009115+6
2
Scuola Calcio Milan32016116+5
3
SC Arcozelo31023660
4
Escola 11530030314-11

Grupo B

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Vilanovense FC33009110+11
2
Fiãesinhos3201683+5
3
1ºContacto Esc. Futebol3102392+7
4
EF Paulo Faria30030023-23

Porto SUB-8

Grupo C

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Scuola Calcio Milan32107162+14
2
SC Arcozelo32107133+10
3
Scuola Calcio Milan II31023212-10
4
Macieira30030014-14

Grupo D

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
EF Paulo Faria3210782+6
2
Fiãesinhos3111446-2
3
1ºContacto Esc. Futebol31023550
4
Vilanovense FC3021237-4

Braga SUB-10

Grupo A

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Dragon Force Braga3300993+6
2
Os Galácticos3201692+7
3
GD Figueiredo3102338-5
4
EF O Fintas30030210-8

Grupo B

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Moreirense FC33009170+17
2
SC Freamunde3111468-2
3
EF Bragafut31114712-5
4
ACRD Codeceda30030111-10

Braga SUB-8

Grupo C

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Os Galácticos33009182+16
2
Dragon Force Braga31114126+6
3
EF O Fintas3111456-1
4
GD Figueiredo30030122-21

Grupo D

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Gil Vicente FC32107103+7
2
SC Freamunde3210793+6
3
EF Bragafut3102369-3
4
EF Pico de Regalados30030010-10

Coimbra SUB-10

Grupo A

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
AD Souselas33009112+9
2
EF Offside3201692+7
3
Clube Condeixa3102348-4
4
EF GR Vigor da Mocidade30030214-12

Grupo B

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Académica SF A33009210+21
2
Académica SF B3021226-4
3
EF Rosa Náutica30212311-8
4
Naval Kids30212110-9

Coimbra SUB-8

Grupo C

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
EF Offside33009113+8
2
AD Souselas3201662+4
3
EF GR Vigor da Mocidade3012169-3
4
Clube Condeixa30121413-9

Grupo D

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Académica SF A33009180+18
2
Naval Kids3111431+2
3
EF Rosa Náutica3111438-5
4
Académica SF B30030015-15

Évora SUB-10

Grupo A

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Redondense FC33009113+8
2
JuveKids A32016880
3
Geração Benfica Évora31023440
4
SLE Traquinas 130030412-8

Grupo B

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
SLE Traquinas 233009271+26
2
Os Geraldinhos32016142+12
3
GDR Canaviais310231012-2
4
GDC Tourega30030137-36

Évora SUB-8

Grupo C

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
JuveKids B33009142+12
2
Redondense FC3201693+6
3
SL Évora 13102365+1
4
Geração Benfica Évora30030120-19

Grupo D

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Os Geraldinhos33009180+18
2
SL Évora 23111437-4
3
GDC Tourega30212314-11
4
GDR Canaviais3012114-3

Lisboa SUB-10

Grupo A

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
1ºMaio Sarilhense3300992+7
2
Amadora CF32016181+17
3
ADCEO31023119+2
4
Os Cromos da AEJ30030026-26

Grupo B

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
GD Fabril33009100+10
2
CIF3201683+5
3
Geração Benfica Olivais3102357-2
4
EAS Alta Lisboa30030114-13

Lisboa SUB-8

Grupo C

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
ADCEO33009171+16
2
EAS Manique e Algés3201674+3
3
GDS Cascais31023660
4
Os Matraquilhos da AEJ30030221-19

Grupo D

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
GD Fabril3300972+5
2
EAS CIF3201643+1
3
EAS Alta Lisboa3102345-1
4
Geração Benfica Olivais3003038-5

Faro SUB-10

Grupo A

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
FC São Luís3210781+7
2
SC Farense 13120552+3
3
CD Marítimo Olhanense3111447-3
4
SC Farense 23003018-7

Grupo C

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
SC Olhanense 133009202+18
2
EF Faro32016124+8
3
SR 1ºJaneiro310231210+2
4
SC Olhanense 230030028-28

Faro SUB-8

Grupo B

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
EF Faro22006120+12
2
SC Farense2101346-2
3
SR 1ºJaneiro II20020010-10

Grupo D

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
SC Olhanense3300971+6
2
EF C Benfica Tavira3201662+4
3
SR 1ºJaneiro3102337-4
4
EA Sporting Faro3003006-6

Finalíssima SUB-10

Grupo A

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Dragon Force Braga2110443+1
2
Amadora CF2101353+2
3
Académica SF A2011114-3

Grupo B

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
SC Olhanense 12200692+7
2
Vilanovense FC2101334-1
3
SLE Traquinas 22002017-6

Finalíssima SUB-8

Grupo C

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
GD Fabril2101342+2
2
SC Arcozelo21013330
3
Académica SF A2101324-2

Grupo D

PosEquipaJVEDPGMGSDG
1
Os Geraldinhos2200640+4
2
SC Olhanense2101342+2
3
Os Galácticos2002006-6